АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
організаційний відділ
(0462) 67-83-32
e-mail - office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 676-899
Міський колцентр
0 800 50 93 50

У деяких невеликих містах і селищах Чернігівської області, де АТ «ОТКЕ» забезпечує теплом 218 будинків, процес переходу на автономне опалення набув особливого розмаху. Після ревізії фахівцями департаменту «Теплозбут» підтверджено — близько 60% квартир, від’єднано від систем централізованого опалення.

Це створило низку проблем як для теплопостачальної організації (збільшення дебіторської заборгованості за відпущену теплову енергію), так і для мешканців, що мають централізоване теплопостачання, адже всі витрати на забезпечення функціонування внутрьошньобудинкової системи опалення лягали повністю на їх плечі.

Зміни в чинному законодавстві, зокрема в Методиці розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України № 315 від 22.11.2018р. та в Правилах надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою Кабінету Міністрів у від 21 серпня 2019 року №830, виправили цю соціальну нерівність.

Готуючись виконувати норми чинного законодавства в частині розподілу обсягу спожитої будівлею теплової енергії між усіма співвласниками багатоквартирного будинку, фахівці департаменту «Теплозбут» АТ «ОТКЕ» звернулися за додатковими роз’ясненням до профільного департаменту Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Запит на роз’яснення департаменту «Теплозбут» АТ «ОТКЕ» від 24 листопада 2023 року (Скан-копія)

07 грудня 2023 року Департамент комунальних послуг Містерства розвитку громад, територій та інфраструктури України надав докладне роз’яснення щодо розподілу обсягів теплової енергії спожитої будівлею пропорційно до загальних/опалюваних площ/об’ємів їх житлових/нежитлових приміщень.

Зазначивши, що: “Відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування, допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку.

В тому числі і за умови відключення від системи опалення цілими під’їздами або стояками та/або демонтажу теплокористувальних установок на сходових маршах, частини лежаків подавального та зворотного трубопроводів тощо.

В профільному Міністерстві також наголосили, що відповідно до пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 No 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» якщо проектом на будівлю/будинок було передбачено встановлення приладів опалення у місцях загального користування та допоміжних приміщеннях, але вони були демонтовані, то для забезпечення нормативної температури у цих приміщеннях такі прилади опалення повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком.

Відповідь Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 07 грудня 2023 року (Скан-копія)

Враховуючи істотні зміни у чинному законодавстві споживачі, чиї приміщення (квартири) не обладнані індивідуальними системами опалення та /або гарячого водопостачання, почали наполегливо вимагати здійснення перерахунку обсягів комунальних послуг відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

А вже 15 січня 2024 року додатковим листом-роз’ясненням особливостей розподілу обсягів теплової енергії спожитої будівлею Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України закликало теплопостачальні організації до справедливого розподілу обсягів спожитого тепла між усіма співвласниками багатоповерхівок та застерегло від порушення вимог законодавства у цій сфері.

Роз’яснення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 15 січня 2024 року (Скан-копія)

Піднятися наверх