АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
організаційний відділ
(0462) 67-83-32
e-mail - office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 676-899
Міський колцентр
0 800 50 93 50

Шановні пільговики!

Кабінетом Міністрів України 17 квітня 2019 року була прийнята Постанова № 373, згідно якої затверджений «Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», який вступив в дію з 1 жовтня 2019 року.

Для отримання інформації стосовно нарахування пільг необхідно звернутися до структурних підрозділів  з  питань  соціального  захисту населення.

З повагою, адміністрація АТ «ОТКЕ».

 

Архів

Показати »

Державна соціальна допомога у вигляді призначення субсидій


Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (далі Постанова) затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Установити громадянам, які відповідно до законодавства мають субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, соціальну норму житла для:

— централізованого опалення та індивідуального опалення — 13,65 м2 опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

Установити соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком:

— у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, — 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

— для користування послугами з централізованого постачання гарячої води — 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

Разом з тим передбачено, що непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, в окремих випадках за рішенням комісії субсидія може призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла, але не більше ніж на 30 відсотків.

Стосовно змін до порядку надання житлових субсидій

Умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій встановлений Положенням про призначення житлових субсидій затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2015 р. № 329), згідно з якими:

призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, держателем якого є Мінсоцполітики;

субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. В окремих випадках, за рішенням комісії, субсидія може призначатися: орендарю, тобто особі, яка не зареєстрована в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживає у ньому на підставі договору найму (оренди) житла;

індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

внутрішньо переміщеним особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла.

житлова субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

житлова субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон;

у разі, коли через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидій;

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. № 534 «Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 р. № 841)

На який період призначається субсидія?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяціві розраховується:

• на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;

• на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням.

Яким чином можна отримати субсидію?

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання):

— заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики;

— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики;

— довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

— договір найму (оренди) житла (у разі наявності).

Заява та декларація можуть бути надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання) поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

Ґрунтовні роз’яснення з приводу оформлення житлово-комунальних субсидій можна отримати у фахівців урядової гарячої лінії за номером 15-45.

Інформація про пільги


Відповідно до п. 22 Постанови КМУ №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води повідомляє у письмовій заяві теплопостачальника про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт.

Пільгова оплата — здійснюється з дня подання споживачем заяви».

Якщо Ви маєте право на пільгу необхідно звернутися до департаменту інформаційного забезпечення та обслуговування споживачів комунальних послуг АТ «ОТКЕ» та повідомити письмово про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Тільки у цьому випадку пільга буде братися до уваги для розрахунку суми до сплати за гарячу воду та опалення.

Важливо!

Особи, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, управління праці та соціального захисту населення не буде нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.

Хто має право на пільгу з оплати за житлово-комунальних послуги?

Перелік категорій громадян, які мають право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги відповідно до Бюджетного Кодексу України:

 
Закон України Пільгова категорія Знижка Врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Учасник бойових дій 75% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Учасник бойових дій, яким виповнилося 85 років 100% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Учасник війни 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Інвалід війни 1 групи 100% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Інвалід війни 2 групи 100% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Інвалід війни 3 групи 100% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (з 01.07.2017) 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Особа з особливими заслугами перед Батьківщиною 100% без норми споживання з врахуванням доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Батьки померлої особи з особливими заслугами 100% без норми споживання з врахуванням доходів
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Вдова (вдівець) особи з особливими заслугами 100% без норми споживання з врахуванням доходів
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» Особа з особливими трудовими заслугами 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» Батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» Вдова (вдівець) особи з особливими трудовими заслугами 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про соціальний захист дітей війни» Діти війни 25% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (1) 75% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) – інвалід 1 гр. 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) — інвалід 2 гр. 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) – інвалід 3 гр. 100% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (3) 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про жертви нацистських переслідувань» Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (4) 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про реабілітацію жертв політ. репресій на Україні» Реабілітована особа 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про охорону дитинства» Багатодітна сім’я 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про охорону дитинства» Дитячий будинок сімейного типу 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про охорону дитинства» Прийомна сім’я 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про охорону дитинства» Сім’я опікуна (піклувальника) 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС (1 категорія) 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов”язана з ЧАЕС (2 категорія) 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов”язана з ЧАЕС (3 категорія) 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Особа ЧАЕС – 1 категорія 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Особа ЧАЕС – 2 категорія – ліквідатор 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Особа ЧАЕС – 2 категорія – потерпілий 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (1 категорія) 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (2 категорія) 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (3 категорія) 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» Дитина (ЧАЕС) інвалід 50% на норму споживання з врахуванням доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран військової служби 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана військової 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран органів внутрішніх справ 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана органів внутрішніх справ 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран Національної поліції 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана Національної поліції 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран державної пожежної охорони 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана державної пожежної охорони 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран Державної служби спеціального зв’язку 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана Державної служби спеціального зв’язку 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран служби цивільного захисту 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова(вдівець) ветерана служби цивільного захисту 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветерана Державної кримінально-виконавчої служби 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Ветеран податкової міліції 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» Вдова (вдівець) ветеран податкової міліції 50% на норму споживання без врахування доходів
«Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації в Україні» Батьки та члени сім’ї працівника Державної служби спеціального зв’язку, який загинув(помер), пропав безвісти або став інвалідом 50% на норму споживання без врахування доходів
Кодекс Цивільного захисту України Працівник служби цивільного захисту на пенсії 50% на норму споживання з врахуванням доходів
Кодекс Цивільного захисту України Батьки та члени сім”ї працівника служби цивільного захисту, який загинув(помер) або пропав безвісти 50% на норму споживання з врахуванням доходів
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Військовослужбовець СБУ на пенсії 50% на норму споживання без врахування доходів
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Вдова (вдівець) військовослужбовця, її (його) діти 50% на норму споживання без врахування доходів
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти, її(його) діти 50% на норму споживання без врахування доходів
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Батьки загиблого військовослужбовця 50% на норму споживання без врахування доходів
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Інвалід військової служби 50% на норму споживання без врахування доходів

Які документи необхідно подати для оформлення пільги на сплату послуг?

Законодавством передбачено, що споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитих послуг, повідомляє у письмовій заяві підприємство про своє право на пільги та подає підтверджуючі документи:

1. заяву на оформлення/переоформлення свого права на пільгу (складається у департаменті інформаційного забезпечення та обслуговування споживачів комунальних послуг АТ «ОТКЕ»);

2. оригінал та копію документа, що підтверджує право на пільгу;

3. оригінал та копію паспорта або документа, що його замінює, пільговика (стор. 1, 2 та усі сторінки щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації);

4. оригінал та копію про присвоєння ідентифікаційного коду пільговика;

5. оригінал та копію пенсійного посвідчення (за наявністю);

6. довідку про склад сім’ї у разі, коли пільга поширюється на членів сім’ї, зареєстрованих за адресою проживання пільговика;

7. довідка-дозвіл уповноваженого органу на оформлення пільги в разі, коли пільгою користуються не за місцем реєстрації (прописки), а за адресою фактичного проживання;

8. оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх членів родини, на яких поширюється пільга;

9. Додатково надаються оригінали та копії документів відповідно до пунктів 3, 4, 5, 7 цього переліку, на кожну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні/зазначена в довідці-дозволі уповноваженого органу та є:

• чоловіком (дружиною) пільговика;

• неповнолітньою дитиною пільговика (до 18 років);

• неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана інвалідом з дитинства І чи ІІ групи або інвалідом І групи;

• особою, яка проживає разом з інвалідом війни І групи (при оформленні пільги таким інвалідом війни) та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

• непрацездатним батьком, матір’ю пільговика;

• особою, яка знаходиться під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

Піднятися наверх