АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
організаційний відділ
(0462) 67-83-32
e-mail - office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 676-899
Міський колцентр
0 800 50 93 50

Порядок заключення договору

 

Для фізичних осіб

Пунктом 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води та водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», встановлено, що послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформлюється на підставі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

Враховуючи вимоги вищезазначених норм законодавства України, АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (надалі АТ «ОТКЕ»), в газеті «Деснянська правда» № 42 від 23.10.2014 року було опубліковано типовий договір про надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для його укладання шляхом приєднання всіма споживачами послуг.

В той же час, якщо споживач бажає особисто укласти договір про надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, він може звернутись до департаменту інформаційного забезпечення та обслуговування споживачів комунальних послуг АТ «ОТКЕ» за адресою: м. Чернігів, вул. О.Молодчого, 15.

Для оформлення договору необхідно надати наступні документи:

 • документ, який визначає право власності або користування на квартиру;
 • паспорт власника/співвласників;
 • ідентифікаційний номер;
 • довідка щодо осіб, які зареєстровані в приміщенні.

Телефон для довідок: (0462) 622-849, (0462) 622-911.

 

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» нагадує споживачам про необхідність укладання одного з 4-х типових договорів для надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої види.

01 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до нього здійснюється перехід на нові договірні відносини між виконавцями комунальних послуг і споживачами. Крім того, Кабмін України затвердив постанову від 21.08.2019р. №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», та постанову від 11.12.2019р. № 1182 « Про затвердження правил надання послуг з постачання гарячої води»» .

Договір потрібно було укласти до 01.05.2020 р. Але в зв’язку із заходами щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України термін було подовжено.


Моделі організації договірних відносин
Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання)
укладається з кожним співвласником
Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячої води (без обслуговування внутрішньобудинкових систем)
укладається з кожним співвласником
Типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячої води
укладається з ОСББ або іншою уповноваженою співвласниками особою
Типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячої води
укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою

Закон передбачає 4 моделі договірних відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг:

 • Індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальниками послуг (відповідність кількісних та якісних характеристик послуг забезпечується на вході в будинок і на вході у квартиру);
 • Індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальниками послуг (відповідність кількісних та якісних характеристик послуг забезпечується лише на вході у будинок);
 • Колективний договір, при якому мешканці будинку обирають управителя або керуючу компанію, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг;
 • ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.

Для укладення договору необхідно:

По-перше, скликати збори співвласників багатоквартирного будинку (згідно ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»). Ініціювати збори можуть мінімум 3 співвласника (троє сусідів зібралися і оголосили про їх проведення). Якщо двічі мешканці будинку не збираються, то протокол про обрання моделі договору можна скласти методом опитування, обійшовши квартири.

По-друге, мешканці мають обрати модель договору про теплопостачання. Рішення про договірні відносини вважається ухваленим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

По-третє, на зборах треба обрати уповноважену особу (за умови обрання колективного договору). Ця особа стає своєрідним посередником між підприємством (надавачем послуг) і мешканцями. Далі потрібно оформити протокол зборів співвласників (загальна форма документа затверджена наказом Мінрегіону від 25.08.2015р. №203). Далі з ним треба звернутися до виконавця послуг для укладання угоди (угод – якщо обрали індивідуальну модель відносин). Тут треба акцентувати: навіть якщо обирається індивідуальний типовий договір, треба скликати збори, про які згадано вище, і за це має проголосувати більшість.

Постановою НКРЕКП від 17.03.2020р. №630 « про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 січня 2020 року № 86» та постановою НКРЕКП від 10.06.2020р. № 1088 відповідно встановлено тарифи на послугу з постачання теплової енергії ( в т.ч. її виробництво, транспортування та постачання ) для потреб населення та на послугу з постачання гарячої води для потреб населення. Дані тарифи будуть застосовуватись за умови, якщо споживачі визначаться з однією із моделей договірних відносин у відповідності до вимог Закону України від 09.11.2017р. №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», після чого можна буде укласти з АТ «ОТКЕ» один з видів договорів про надання послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Для цього необхідно письмово повідомити АТ «ОТКЕ» про обрану модель, надавши копію Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку. Порядок оформлення Протоколу рішення співвласників встановлений Законом України від 14.05.2015 року № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках»

Дане оголошення має виключно роз’яснювальний характер. Працівники підприємств-надавачів послуг не мають права організовувати збори замість споживачів. Споживачі мають робити це самі. В разі, якщо до спливу терміну, відведеного на укладення договорів, співвласники багатоповерхівок не визначаться із типовими договорами, з ними автоматично укладуть індивідуальні договори (без обслуговування внутрішньобудинкових мереж). У зв’язку з тим, що 03.12.2020р. Верховною Радою України прийнято Закон України (проект за №2458) «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Наразі даний закон направлений на підпис Президенту України.

Для юридичних осіб

Згідно із ст. 24 Закону України “Про теплопостачання”, споживач зобов’язаний укласти договір з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії . У випадках, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, споживачі зобов’язані перед укладенням договору з теплопостачальною організацією здійснити процедуру закупівлі в порядку, передбаченому вищевказаним Законом.

Для того, щоб укласти договір на постачання теплової енергії для бюджетних, релігійних установ та інших споживачів необхідно звернутись до департаменту енергетичного менеджменту та надання комерційних послуг з постачання теплової енергії енергії АТ «ОТКЕ» за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича (Комсомольська), 55-б, кабінет № 29 (другий поверх), тел. (0462) 77-40-89.

 

Перелік документів для укладення договору на постачання теплової енергії для бюджетних установ:

Показати »

 • лист щодо укладення договору із зазнеченням банківських та  податкових реквізитів;
 • копія установчих документів юридичної особи (Статут або Положення);
 • копія виписки (витягу або довідки) з Єдиного державного реєстру (виданої не пізніше одного місяця до дати звернення);
 • копія свідоцтво платника ПДВ (при наявності);
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
 • копія довідки про взяття на облік платників податків (форма 4-ОПП);
 • копії документів, які підтверджують повноваження особи підписувати договір зі сторони споживача (засвідчена копія наказу про призначення або довіреність з відповідним обсягом повноважень);
 • копії правовстановлюючих документів на об’єкт теплоспоживання або інші документи, на підставі яких об’єкт теплоспоживання знаходиться у користуванні юридичної особи;
 • копія інвентарної справи, технічного паспорту або проектна документація на об’єкт теплоспоживання;
 • копія реєстраційної картки розпорядника бюджетних коштів, виданої в поточному році;
 • копія свідоцтва про метрологічну повірку приладів обліку теплової енергії;
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія наказу по установі (організації) про призначення відповідальної особи за теплове господарство.

Всі копії документів повинні бути завірені належним чином та засвідчені власною печаткою.

Перелік документів для укладення договору на надання послуги з централізованого постачання гарячої води для бюджетних установ:

Показати »

 • лист щодо укладення договору із зазнеченням банківських та  податкових реквізитів;
 • копія установчих документів юридичної особи (Статут або Положення);
 • копія виписки (витягу або довідки) з Єдиного державного реєстру (виданої не пізніше одного місяця до дати звернення);
 • копія свідоцтво платника ПДВ (при наявності);
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
 • копія довідки про взяття на облік платників податків (форма 4-ОПП);
 • копії документів, які підтверджують повноваження особи підписувати договір зі сторони споживача (засвідчена копія наказу про призначення або довіреність з відповідним обсягом повноважень);
 • копії правовстановлюючих документів на об’єкт теплоспоживання або інші документи, на підставі яких об’єкт теплоспоживання знаходиться у користуванні юридичної особи;
 • копія реєстраційної картки розпорядника бюджетних коштів, виданої в поточному році;
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія наказу по установі (організації) про призначення відповідальної особи за теплове господарство.

Всі копії документів повинні бути завірені належним чином та засвідчені власною печаткою.

Перелік документів для укладення договору на постачання теплової енергії для інших споживачів:

Показати »

 • лист, щодо укладення договору із зазнеченням банківських та  податкових реквізитів;
 • копія установчих документів юридичної особи (Статут або Положення);
 • копія виписки (витягу або довідки) з Єдиного державного реєстру (виданої не пізніше одного місяця до дати звернення);
 • копія свідоцтво платника ПДВ (при наявності);
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
 • копія довідки про взяття на облік платників податків (форма 4-ОПП);
 • копії паспортних даних та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб);
 • копії документів, які підтверджують повноваження особи підписувати договір зі сторони споживача (засвідчена копія наказу про призначення або довіреність з відповідним обсягом повноважень);
 • копії правовстановлюючих документів на об’єкт теплоспоживання або інші документи, на підставі яких об’єкт теплоспоживання знаходиться у користуванні юридичної особи;
 • копія інвентарної справи, технічного паспорту або проектна документація на об’єкт теплоспоживання;
 • копія свідоцтва про метрологічну повірку приладів обліку теплової енергії;
 • копія наказу по установі (підприємству) про призначення відповідальної особи за теплове господарство.

Всі копії документів повинні бути завірені належним чином та засвідчені власною печаткою (для юридичних осіб) або засвідчені підписом (для фізичних осіб).

Перелік документів для укладення договору на надання послуги з централізованого постачання гарячої води для інших споживачів:

Показати »

 • лист, щодо укладення договору із зазнеченням банківських та  податкових реквізитів;
 • копія установчих документів юридичної особи (Статут або Положення);
 • копія виписки (витягу або довідки) з Єдиного державного реєстру (виданої не пізніше одного місяця до дати звернення);
 • копія свідоцтво платника ПДВ (при наявності);
 • свідоцтво про сплату єдиного податку (при наявності);
 • копія відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
 • копія довідки про взяття на облік платників податків (форма 4-ОПП);
 • копії паспортних даних та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб);
 • копії документів, які підтверджують повноваження особи підписувати договір зі сторони споживача (засвідчена копія наказу про призначення або довіреність з відповідним обсягом повноважень)
 • копії правовстановлюючих документів на об’єкт теплоспоживання або інші документи, на підставі яких об’єкт теплоспоживання знаходиться у користуванні юридичної особи;
 • копія наказу по установі (підприємству) про призначення відповідальної особи за теплове господарство.

Всі копії документів повинні бути завірені належним чином та засвідчені власною печаткою (для юридичних осіб) або засвідчені підписом (для фізичних осіб).

Піднятися наверх