АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
приймальня голови правління
(0462) 77-43-24
e-mail - info@teplo.cn.ua, office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963

Опис заходів Інвестиційної програми АТ «ОТКЕ» на 2017 рік

Основними цілями інвестиційної програми АТ «ОТКЕ» на 2017 рік є економія природного газу та електричної енергії за рахунок заміни застарілих котлів на нові сучасні котли з високим ККД; заміни груп мережевих та рециркуляційних насосів з встановленням частотного регулювання роботи приводів насосів; встановлення частотного регулювання теплоносія на виході з котельні, впровадження автоматичної системи контролю технологічним процесом.

Інвестиційна програма фінансуватиметься з власних коштів, а саме за рахунок амортизаційних відрахувань та виробничих інвестицій з прибутку.

1. Обґрунтування впровадження заходів інвестиційної програми

Вибір заходів, що були включені до Інвестиційної програми, ґрунтувався в першу чергу відповідно до заходів, які включені до Стратегічної Програми розвитку цілісного майнового комплексу – об’єкта теплопостачання житлового фонду та соціальної сфери (котельні, теплопункти, елеваторні вузли та мережі) на 2014-2022 роки, також враховано рекомендації звіту з енергоаудиту підприємства, що був виконаний ТОВ «КЛК Будсервіс», по впровадженню заходів з енергозбереження та технічний стан об’єктів теплопостачання АТ «ОТКЕ» (Копія рішення про схвалення Стратегічної Програми розвитку цілісного майнового комплексу – об’єкта теплопостачання житлового фонду та соціальної сфери (котельні, теплопункти, елеваторні вузли та мережі) на 2014-2022 роки та копія зведеного плану заходів з модернізації та реконструкції обладнання комунального майна територіальної громади м. Чернігова, яке орендується ПАТ «Облтеплокомуненерго» на період з 2014 року до 2022 року додається).

Виконання заходів з реконструкції котелень, дозволить значно зменшити об’єми споживання природного газу та електричної енергії, призведуть до зменшення експлуатаційних витрат на обслуговування обладнання та підвищення рівня технологічної безпеки на об’єктах теплопостачання.

2. Заходи інвестиційної програми АТ «ОТКЕ» на 2017 рік.

2.1. Реконструкція існуючої котельні без зміни зовнішніх геометричних параметрів по вул. Шевченка, 99 в м. Корюківка (виконання робіт). Проведення реконструкції в повному обсязі на даній котельні дозволить щорічно економити 30,79 тис.м3 природного газу, 94197,77 кВт*год електричної енергії та 475,21 тис. грн. за рахунок економії фонду заробітної плати, при цьому економічний ефект від впровадження заходу становитиме 2147,66 тис. грн. Термін окупності заходу – 3,18 роки.

2.2. Реконструкція існуючої котельні без зміни зовнішніх геометричних параметрів по пр-ту Миру, 151а в м. Чернігові. Проведення реконструкції в повному обсязі на даній котельні дозволить щорічно економити 233,36 тис.м3 природного газу, 102912,66 кВт*год електричної енергії та 467,93 тис. грн. за рахунок економії фонду заробітної плати, при цьому економічний ефект від впровадження заходу становитиме 6976,66 тис. грн. Термін окупності заходу – 3,91 роки.

Підбір параметрів (характеристик) всього обладнання виконано проектною організацією відповідно до розрахункових та існуючих характеристик систем тепло- та водопостачання.

При виборі насосного обладнання були вибрані насоси фірм Wilo, Lowara (Італія) та насоси Grundfos (виробництво Німеччина), тому що обладнання даних марок вже встановлене на багатьох об’єктах АТ «ОТКЕ» (уніфікація обладнання), що дозволить полегшити їх подальшу експлуатацію та ремонт (наявний досвід з експлуатації та ремонту обладнання даних марок).

При виборі газових котлів були вибрані котли торгової марки Riello (Італія), тому що котли даної марки встановлені майже на усіх реконструйованих котельнях підприємства та за тривалий час експлуатації доведено їх надійність, ефективність, економічність та екологічність. Окрім того в експлуатаційного та обслуговуючого персоналу вже наявний досвід в роботі з даним котельним обладнанням, що дозволяє при необхідності виконувати переміщення (заміщення) персоналу котелень.

Джерела та посилання:

З повагою, адміністрація АТ «ОТКЕ».

Піднятися наверх