АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
організаційний відділ
(0462) 67-83-32
e-mail - office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 676-899
Міський колцентр
0 800 50 93 50

Інвестиційна програма 2024

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (надалі – АТ «ОТКЕ») на виконання вимог Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, ліцензування діяльності яких здійснюють Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України 19.08.2020 року № 191, оприлюднює проект інвестиційної програми товариства.

Пропозиції до проекту інвестиційної програми АТ «ОТКЕ» надсилаються електронною поштою на адресу АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» office.otke@ukr.net, або засобами поштового зв’язку на адресу м. Чернігів, вул. Реміснича, 55-Б.

Для реєстрації пропозицій просимо зазначати прізвище, ім’я та по-батькові (для юридичних осіб-повне найменування) особи, що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотнього зв’язку, адресу для листування (електронну або поштову) та місцезнаходження.

Пропозиції приймаються протягом 14 календарних днів з дня оприлюднення інвестиційної програми на офіційному сайті підприємства, а саме: з «04» квітня 2024 року по «18» квітня 2024 року включно.

Основними цілями інвестиційної програми АТ «ОТКЕ» на 2024-2025рр. є збільшення автономності котельних від енергосистеми шляхом впровадження проекту встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котельних на твердому паливі; впровадження автоматичної системи контролю технологічним процесом; встановленням частотного регулювання роботи електроприводів обладнання; встановлення клапанів автоматичного регулювання температури; заміна теплообмінного обладнання; встановлення приладів обліку гарячого водопостачання.

Вартість заходів, запланованих до реалізації у 2024-2025 рр, становить 135 788 678,16 гривень без урахування податку на додану вартість.

Фінансування інвестиційної програми відбуватиметься за рахунок амортизаційних відрахувань та виробничих інвестиції з прибутку.

До інвестиційної програми на 2024-2025 рр. включені наступні заходи:

Виробництво теплової енергії:

1.Будівельно-монтажні роботи по встановленню когенераційних установок (3 од.) — 40 271,54 тис. грн без ПДВ.

Впровадження даного заходу дозволить підвищити надійність постачання теплової енергії споживачам під час надзвичайних ситуацій/блекаутів завдяки використанню власного резервного джерела по виробництву електричної та теплової енергії.

2. Проектні, будівельно-монтажні та пуско-налагоджувальні робіти по твердопаливним котельням (7 од.) — 12 969,17 тис. грн без ПДВ.

Встановлення твердопаливних блочно-модульних котелень дозволить підвищити надійність надання послуг теплопостачання протягом тривалого часу в разі відключення або пошкодження основного джерела теплової енергії.

3.Проектні роботи по автоматизації 4-х котелень — 4 590,19 тис. грн без ПДВ.

Підтримувати температуру теплоносія в режимі «онлайн» точно у відповідності до температурного графіка можливо тільки при наявності засобів автоматичного регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря та наявності автоматичного каскадного регулювання потужності котелень.

Розробкою проектів передбачається, що автоматизація виробничого процесу на вибраних котельнях забезпечить безвідмовну, надійну роботу, безпечну експлуатацію теплоенергетичних агрегатів без присутності чергового персоналу.

4. Проектні роботи по технічному переоснащенню станцій автоматичного регулювання частоти на електродвигунах насосів, димососів та вентиляторів. — 1 120,25 тис. грн без ПДВ.

5. Придбання перетворювачів частоти (13од) — 3 465,06 тис. грн без ПДВ.

Заходом передбачається придбання перетворювачів частоти для 12 насосів різного призначення та 1 димососа.

Насосне та дуттьове обладнання було встановлене в той перюд, коли практично єдиним фактором, що впливало на вибір обладнання, була надійність роботи, а запас з продуктивності i створюваного тиску зазвичай був великим. Але з часом навантаження та режими роботи котелень (витрата теплоносія) суттєво змінилися, а обладнання залишилось незмінним, що призводить до перевитрат електроенергії через невідповідності характеристик існуючого обладнання необхідним параметрам роботи.

Встановлення перетворювачів частоти на насосах та димососі призведе до:

  • зниження споживання електроенергії за рахунок зниження швидкості обертання електродвигунів насосів та димососа, при забезпечені необхідної продуктивності (засувка повністю відкрита, втрати на дроселювання відсутні)

  • підтримання оптимального гідравлічного режиму в мережі, оптимізації режиму роботи в залежності вiд робочих параметрiв

  • зниження зносу пiдшипникiв двигуна i насоса, крильчатки за рахунок плавної зміни числа обертів, відсутності пускових струмів

  • збільшення строку служби насосних агрегатів за рахунок виключення переривистого режиму роботи насоса (зменшується небезпека аварій за рахунок виключення гідроударів)

6. Заміна установки очищення води для підживлення котлів — 65,30 тис. грн без ПДВ.

Хімічна підготовка води для парових та водогрійних котлів є дуже важливою частиною всього процесу теплопостачання. Попередня хімводопідготовка котельні дозволяє пом’якшити воду (видалити солі кальцію та магнію), очистити її від різних домішок і хлору. Це підвищує ефективність роботи котельні та збільшує експлуатаційний термін обладнання.

Впровадження заходу дозволить замінити застарілі солерозчинник та натрій-катіонітовий фільтр на одну установку очистки води.

Установка складається із фільтру, сольового баку та автоматичного клапану управління, що дозволить автоматизувати процес очищення води та мінімізувати людський фактор.

Усі складові нової установки виконанні із неметалевих матеріалів, що унеможливить появу корозії та підвищить надійність експлуатації.

7. Встановлення деаераційної установки (3 од.) — 2 810,00 тис. грн без ПДВ.

Заходом передбачається придбання вакуумного деаератора на установку хімічної деаерації ROx-фільтр, призначений для видалення з підживлювальної води розчиненого кисню.

Впровадження заходу дозволить замінити технічно та морально застаріле обладнання на нове, сучасне, більш економічне в експлуатації обладнання. Нова установка дозволяє видаляти кисень з води в передпусковий період при заповненні теплотраси без підігріву, на низьких температурах. Також повністю виготовлена з неметалевих матеріалів, що значно підвищує її строк експлуатації, нова установка очищення води дозволить зменшити витрати на ремонтні роботи

Транспортування теплової енергії:

1.Придбання клапанів АРТ (32 од). — 2 972,79 тис. грн без ПДВ.

Автоматичні регулятори температури (АРТ) використовуються для підтримання температури гарячої води яка виробляється на теплових пунктах згідно температурного графіка 70-42 ⁰С.

Існуючі АРТ відпрацювали нормативний термін експлуатації та мають граничний знос всіх елементів, що призводить до частих поломок і в зв’язку з цим не дотримання вищезазначеного температурного графіку та в деяких випадках перевитрат палива (при нагріванні води вище 70 ⁰С).

На виконання вимог «ДБН В.2.5-39:2008» для безперебійної подачі гарячої води стабільної та дозволеної санітарними нормами температури потрібна заміна зношених та відпрацювавших нормативний строк експлуатації автоматичних регуляторів температури на центральних теплових пунктах.

2.Придбання перетворювачів частоти (4 од.) — 512,99 тис. грн без ПДВ.

3.Проектні роботи по технічному переоснащенню станцій автоматичного регулювання частоти на електродвигунах насосів, димососів та вентиляторів. — 279,33 тис. грн без ПДВ.

4.Придбання теплообмінників (15 од.) — 1 958,93 тис. грн без ПДВ.

Встановлені на ЦТП теплообмінники зі своїми характеристиками не відповідають реальним потребностям на данний період часу, це пов’язано із зниженням навантаження та зміною режимів роботи ЦТП, до того ж вони відпрацювали свій термін експлуатації і мають максимальний ККД близько 68% та потребують заміни.

Нові пластинчасті теплообмінники забезпечать збільшення коефіцієнта теплопередачі, зменшення втрат теплової енергії в порівнянні з кожухотрубним теплообмінником внаслідок зменшення зовнішнього поверхні теплообмінника (при рівному тепловому навантаженні) і більш повного використання тепла в процесі теплообміну, можливі зміни параметрів теплообмінника.

Постачання теплової енергії:

1.Встановлення приладів обліку гвп на ж/б (452 од.) — 64 773 127,16 тис. грн без ПДВ.

Заходом передбачається встановлення вузлів обліку гарячого водопостачання на виконання вимог Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VIIІ в редакції від 19.08.2022.

*АТ «ОТКЕ» з метою забезпечення належного захисту та стійкості об’єктів підприємства, посилаючись на лист Мінінфраструктури від 08.11.2023 р. №10602/31/14-23 та завдання Чернігівської обласної державної адміністрації від 08.11.2023 р. №01-01-19/417829, щодо непоширення інформації про об’єкти критичної інфраструктури, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про такі об’єкти, не може опублікувати детальнішу інформацію інвестиційної програми.

З повагою, адміністрація АТ «ОТКЕ».

Піднятися наверх