Чернігівці отримали платіжки за січень 2024 року в яких сума за централізоване опалення значно збільшилась у порівнянні з груднем 2023 року на 30 % .
На це вплинув фактор низької середньомісячної температури зовнішнього повітря. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, середньомісячна температура повітря в першому місяці поточного року склала — (мінус) 4,58С, в грудні 2023 року — (мінус) 1,27С. Для порівняння, у січні 2023 року середньомісячна температура — (мінус) 0,68С, а в січні 2022 — (мінус) 2,04С, що на 3.9С та 3,31 градусів тепліше, ніж цьогоріч.
Нарахування споживачам послугу з постачання теплової енергії залежать від обсягів споживання тепла будинком, що зафіксовані вузлами комерційного обліку теплової енергії, якими обладнано багатоповерхівки.
«Нарахування за теплопостачання здійснюються відповідно до показань загальнобудинкових приладів обліку. Далі згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіонбуду № 315 від 22.11.2018р. весь обсяг теплової енергії, спожитої будівлею, розподіляється між усіма власниками квартир та нежитлових приміщень», — наголошує керівниця департаменту «Теплозбут» АТ «ОТКЕ» Марія Романова.
Інформація щодо споживання будинком теплової енергії щомісяця зазначається в нижній частині квитанції. Тут, споживач може побачити весь обсяг спожитої будинком теплової енергії та частку розподілену на його приміщення(квартиру). Якщо порівняти квитанції за січень і за попередній місяць, грудень, то різниця — помітна.
«Основне наше завдання — якісне і безперебійне забезпечення теплом осель Чернігівців. Щоб дотримати вимог чинних договорів на постачання теплової енергії, подача теплоносія в мережу опалення здійснюється відповідно до Температурного опалювального графіка якісного регулювання відпуску теплоти на опалювальний період, погодженого органами місцевого самоуправління», — підкреслила Марія Романова.