В рамках підготовки до опалювального сезону 2023-2024рр. Чернігів отримає 3 когенераційні установки для підвищення стійкості системи теплопостачання на час можливих блекаутів в умовах воєнного стану. Про це під час наради в Чернігівській міській раді повідомив голова правління АТ “ОТКЕ” Олексій Щербина.
Когенераційна установка — це комплекс обладнання, призначений для виробництва електричної і теплової і енергії в одній енергетичній установці. По суті, це міні-ТЕС – сучасна альтернатива у напрямку забезпечення резервним живленням. Застосування такого обладнання на чернігівських котельних значно скоротить їх залежність від енергосистеми України, оскільки зможе на 100% забезпечити потребу теплогенеруючого та насосного обладнання в електричній енергії.
“Ми підписали Меморандум про взаєморозуміння. За яким для трьох котельних Чернігова Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) будуть поставлені когенераційні установки потужністю 638 та 500 КВт орієнтовною вартістю 1,2 млн доларів США. Поставка обладнання відбудеться в жовтні-листопаді. Сьогодні ми ведемо підготовчі роботи зокрема, оформлюємо дозвільну та проєктну документацію”, — підкреслив Олексій Щербина.
У проєкті задіяні три найбільші котельні міста, які обслуговують понад 24 тис побутових споживачів та 18 об’єктів соціальної сфери в тому числі і стаціонарні пункти Незламності.
Минулого опалювального сезону енергосистема України була ціллю №1 для ворога. Масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі в ніч з 20 на21 вересня наочно продемонстрував незмінність тактики на майбутній осінньо-зимовий період. Тож, напередодні початку опалювального сезону, одне з головних завдань підприємства забезпечення джерел живлення енергозалежного обладнання теплового господарства