Зазвичай, на початку місяця до контакт-центру АТ «ОТКЕ» споживачі звертаються за роз’ясненням нарахувань послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.
Звичайно, в кожному випадку, ситуацію необхідно вивчати індивідуально, але зараз роз’яснимо загальний принцип нарахувань.
В своїй діяльності, при здійснені нарахувань споживачам за послуги з постачання теплової енергії АТ «ОТКЕ» керується наступними нормативними документами:
1. Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року N 2189-VIII;
2. Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 09.06.2018 року № 2119-VIII;
3. Правилами надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830;
4. Правилами надання послуги з постачання гарячої води, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1182;
5. Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіону від 22.11.2018 року №315 (надалі Методика).
За послугу з постачання теплової енергії:
1. За наявності загальнобудинкового приладу обліку теплової енергії у будинку (а таких на обслуговуванні АТ «ОТКЕ» понад 85% ) нарахування здійснюються відповідно до показань цього приладу обліку. Тобто, якщо будинок спожив 100 Гкал тепла, то рівно за таку кількість теплової енергії жителям будинку буде нараховано оплату. Згідно з Методикою, від 15% (якщо будинок вищий ніж 10 поверхів), 20% (у будинках від 6-ти до 9-ти поверхів) до 25% (висота будинку від 1-го до 5 поверхів) — спожитого будинком тепла це загальнобудинкові потреби (обігрів підвальних приміщень, технічних поверхів, ліфтових шахт, сміттєкамер, коляслочних тощо) їх сплачують всі власники житлових і нежитлових приміщень. Решта, відповідно, 85%, 80% або 75% розподіляється на квартири.
2. Якщо загальнобудинковий прилад — не встановлений. Загальний обсяг споживання теплової енергії у будинку визначається за нормами споживання теплової енергії у будинку, з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря та фактичної кількості годин постачання теплової енергії в місяці, який є розрахунковим.
За послугу з постачання гарячої води:
1. Якщо оселю обладнано індивідуальним лічильником гарячої води і власник щомісячно передає показання, нарахування формується відповідно до фактично використаних кубів гарячої води. Вразі відсутності інформації, щодо показань індивідуальних приладів обліку нарахування здійсняються відповідно до середнього споживання за попередні періоди;
2. Якщо у квартирі немає індивідуального приладу обліку гарячої води, а будинок оснащений комерційним вузлом обліку гарячої води — нарахування відбуваються відповідно до показників загальнобудинкового лічильника;
3. За умови відсутності приладів обліку гарячої води і в будинку, і в оселях його власників – нарахування за послугу відбуваються по нормативу з урахуванням кількості зареєстрованих у помешканні осіб.
Будьте поінформовані, споживайте енергоносії відповідально і все буде Україна!