АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
організаційний відділ
(0462) 67-83-32
e-mail - office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 676-899
Міський колцентр
0 800 50 93 50

До уваги cпоживачів!

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» повідомляє про зміну розміру плати за абонентське обслуговування
з 01 листопада 2022 року

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

01 травня 2019 року введений в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким передбачається перехід Споживачів та Виконавців комунальних послуг на нові моделі організації договірних відносин.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за абонентське обслуговування, це — платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця:

  1. пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги;
  2. здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  3. нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
  4. за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).
  5. обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом.

Плата Виконавцю на підставі укладеного з 01 листопада 2021 року публічного договору приєднання складається з плати за послугу, плати за абонентське обслуговування та, у випадку надання послуги з постачання гарячої води, плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії та типових договорів про надання по слуги з постачання теплової енергії» та постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води».

Плата за абонентське обслуговування застосовується окремо до кожної комунальної послуги та в розрахунковому документі буде зазначатися окремо.

Просимо звернути увагу споживачів, що плата за абонентське обслуговування сплачується щомісячно.

Додатково роз’яснюємо, що відповідно до Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води «Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.»

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», даний платіж станом на 01 листопада 2022 року має бути не вищим за 36,88 грн.

Крім цього, споживачам комунальних послуг у відповідній будівлі, які сплачують плату за абонентське обслуговування, надаються пільги та субсидії на оплату цього платежу.

РОЗРАХУНОК ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ додається

Піднятися наверх