АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"
вул. Реміснича, 55-б, м.Чернігів, 14000
приймальня голови правління
(0462) 77-43-24
e-mail - info@teplo.cn.ua, office.otke@ukr.net
виробничо-диспетчерська служба
(0462) 622-973, 622-963
Телефони для споживачів
(0462) 675-056, 675-147, 665-422
Міський колцентр
0 800 50 93 50

Шановні споживачі послуг АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»!

Інформуємо Вас, що наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.12.2021р. №358, внесені зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), які набрали чинності з 28.01.2022р.

Відповідно до вимог Методики, визначений наступний порядок розподілу загальних обсягів споживання теплової енергії та гарячої води між споживачам будинку:

 1. У кожному розрахунковому періоді визначається загальний обсяг споживання послуг споживачами у будинку.
 2. Загальний обсяг споживання теплової енергії споживачами будинку визначається за показаннями будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії. У разі оснащення будинку 2-ма та більше вузлами комерційного обліку теплової енергії, визначення загальних обсягів споживання теплової енергії та їх розподіл здійснюється за сумою показань усіх вузлів комерційного обліку теплової енергії. Вказаний розподіл може здійснюватись для кожної окремої частини будинку, обладнаної вузлом комерційного обліку, за умови надання відповідного рішення співвласниками будинку до виконавця.

  Показання вузлів комерційного обліку щомісячно знімаються виконавцем. У разі, якщо зняття показань будинкового вузла комерційного обліку здійснюється не в останній день розрахункового періоду, загальний обсяг споживання теплової енергії споживачами будинку розраховується на останню дату розрахункового періоду, з урахуванням середньодобового споживання. Кінцевий показник вузла комерційного обліку, розрахований виконавцем на останню дату розрахункового періоду, приймається як початковий показник вузла комерційного обліку у наступному розрахунковому періоді.

  У разі виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку, до відновлення його роботи або заміни, загальний обсяг споживання теплової енергії здійснюється розрахунково, виходячи із середнього загального обсягу, спожитого у попередній опалювальний період з урахуванням середньомісячної температури та кількості днів фактичного надання послуги.

  У разі відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії на будинку або його несправності (за умови відсутності даних про фактичне споживання теплової енергії за попередній опалювальний сезон або фактичних даних споживання за період не менше 30 діб поточного опалювального сезону) обсяг споживання теплової енергії визначається згідно з нормативним тепловим навантаженням будинку, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.

 3. Загальний обсяг споживання теплової енергії розподіляється на дві складові – загальний обсяг теплової енергії спожитої для надання послуги з постачання теплової енергії (опалення) та загальний обсяг теплової енергії спожитий для надання послуги з постачання гарячої води (гарячого водопостачання – ГВП).
 4. Загальний обсяг теплової енергії спожитої для надання послуги з постачання теплової енергії розподіляється на:

  • обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потребивитрати теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень; витрати теплової енергії, які надходять від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням; витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньо-будинкових систем опалення, без врахування витрат теплової енергії витраченої на функціонування внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання);

  • обсяг теплової енергії витраченої на опалення приміщень будівлі.

  1. Якщо у будинку, незалежно від оснащення будинковим вузлом комерційного обліку теплової енергії, відсутні приміщення (квартири) з індивідуальним опаленням та усі приміщення не оснащені індивідуальними вузлами розподільного обліку теплової енергії (квартирними лічильниками тепла), то обсяг спожитої у будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення окремо не визначається, а входить до загального обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення. Відповідно, для даних будинків, обсяг спожитої теплової енергії на опалення приміщень визначається разом із обсягом спожитої теплової енергії на загальнобудинкові потреби та розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.
  2. Якщо приміщення будинку оснащені чи частково оснащені індивідуальними вузлами розподільного обліку теплової енергії, у кожному розрахунковому періоді опалювального сезону визначається обсяг теплової енергії витраченої споживачами будинку на загальнобудинкові потреби.
  3. Обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби розраховується в залежності від поверховості будинку та складає відповідну частку від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку (для 1-5 поверхових будинків – 25 %; для 6-10 поверхових будинків – 20 %; для будинків вище 10 поверхів – 15 %). Обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

  4. У кожному розрахунковому періоді опалювального сезону, перевіряється дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в приміщеннях (квартирах) будинку, які оснащені індивідуальними вузлами розподільного обліку теплової енергії, з урахуванням фактичного споживання теплової енергії на опалення усіма споживачами будинку. Мінімальна частка середнього питомого споживання теплової енергії по будинку визначається як 50% середнього споживання теплової енергії на опалення 1 кв м опалювальної площі будинку. У разі якщо, визначений за показаннями індивідуального вузла розподільного обліку, обсяг теплової енергії на опалення приміщення менший від мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будинку – такому споживачу проводиться донарахування обсягів теплової енергії до мінімального обсягу споживання по будинку.
  5. У разі, якщо споживач не надав виконавцю показань індивідуального вузла розподільного обліку за розрахунковий період, виконавець протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування обсягу спожитої теплової енергії по середньому споживання попередніх періодів, але не нижче мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі розрахованої на опалювальну площу квартири.

   Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будинку здійснюється з метою унеможливлення опалення приміщень за рахунок суміжних опалювальних приміщень, запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації будинку.

   Якщо споживач більше 3-х розрахункових періодів не надав виконавцю показань вузла розподільного обліку, подальші розрахунки з даним споживачем проводяться, як із споживачем приміщення якого не оснащене вузлом розподільного обліку, із подальшим перерахунком та перерозподілом загальних обсягів між усіма споживачами будинку після отримання показань від споживача. При цьому період для перерахунку та перерозподілу не може перевищувати 12 розрахункових періодів (календарних місяців).

  6. У будинку, де приміщення (квартири) частково оснащені індивідуальними вузлами розподільного обліку теплової енергії, для споживачів приміщення яких не оснащені такими вузлами обліку, розподілене питоме споживання теплової енергії на опалення 1 м² опалювальної площі приміщення не може становити більше максимальної частки питомого споживання теплової енергії. Максимальна частка питомого споживання теплової енергії на опалення 1 м² приміщення, не оснащеного вузлом розподільного обліку, визначається згідно максимального теплового навантаження будівлі пропорційно до опалювальної площі приміщення.
  7. У разі оформлення в установленому порядку претензій про відхилення параметрів наданих послуг з постачання теплової енергії в окремих приміщеннях будинку проводиться перерахунок обсягів наданих послуг для приміщень, де були оформлені претензії, а також перерозподіл загальних обсягів споживання теплової енергії на опалення приміщень будівлі. Загальний обсяг перерахунків по претензіям розподіляється на приміщення будинку не оснащені індивідуальними вузлами розподільного обліку, по яких протягом розрахункового періоду були відсутні претензії про відхилення параметрів послуг. За умови відсутності будинкового вузла комерційного обліку вказаний перерозподіл не проводиться.

 5. Загальний обсяг теплової енергії спожитої для надання послуги з постачання гарячої води (ГВП) розподіляється на:

  • обсяг теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води;

  • обсяг теплової енергії витраченої для забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи ГВП.

  1. Загальний обсяг гарячої води, визначений за показаннями будинкового вузла комерційного обліку розподіляється між споживачами з урахуванням показань індивідуальних вузлів розподільного обліку. У разі, якщо споживач не надав виконавцю показання вузла розподільного обліку гарячої води за розрахунковий період, виконавець протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування спожитої гарячої води по середньому споживання попередніх періодів. Якщо споживач більше 3-х розрахункових періодів не надав виконавцю показань вузла розподільного обліку, подальші розрахунки з даним споживачем проводяться, як із споживачем приміщення якого не оснащене вузлом розподільного обліку із подальшим перерахунком та перерозподілом загальних обсягів між усіма споживачами будинку після отримання показань від споживача. При цьому період для перерахунку не може перевищувати 12 розрахункових періодів (календарних місяців).

   Різниця між показаннями вузла комерційного обліку гарячої води та сумою показань вузлів розподільного обліку розподіляється між споживачами приміщень, які не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно кількості зареєстрованих мешканців, які користуються послугою. У разі 100% приміщень будівлі вузлами розподільного обліку гарячої води, різниця між показаннями вузла комерційного обліку гарячої води та сумою показань вузлів розподільного обліку розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягів споживання гарячої води.

  2. Обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи гарячого водопостачання визначаються в залежності від місця приготування гарячої води (у будинку або поза його межами) та наявності циркуляції, і визначається як відповідна частка від обсягу теплової енергії використаної на приготування гарячої води:

   • за умови наявності циркуляції – 20 %;

   • при тупиковому прокладанні трубопроводів системи ГВП у будівлі або непрацюючій циркуляційній лінії – 10%.

   За умови наявності будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії використаної для надання послуги з постачання гарячої води, обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання визначається з урахуванням показань вузла комерційного обліку та фактичного обсягу спожитої гарячої води споживачами будинку.

   Обсяг теплової енергії витраченої на функціонування внутрішньобудинкових системи гарячого водопостачання розподіляються між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

Піднятися наверх